פריחה המופיעה על גבי החלק החיצוני של העור נחשבת לכל שינוי המופיע באופן פתאומי. לעיתים נראית הפריחה לאחר שהעור בא במגע עם חומר כלשהו ולעיתים ללא שום סיבה נראית לעין. ישנם סוגים שונים של פריחה אשר מיוחסים לתופעת האלרגיה ובעצם מהווים את הביטוי החיצוני של האלרגיה. במקרים אחרים יכולה להיווצר הפריחה מזיהום כלשהו שתוקף את העור. ישנם לא מעט ביטויים של פריחה הנבדלים זה מזה בחומרה ובמראה או בצורה בה הם מתבטאת בעור.

כאמור ישנם מראות שונים של פריחה בעור – הפריחה יכולה לבוא לידי ביטוי בנגעים על גבי אזור מסוים בעור, יכולה להתאפיין באדמומיות מקומית או רחבה יותר ויכולה גם להיות מלווה בגירוד חזק ותחושת גירוי במקום שבו היא נמצאת. במקרים חמורים עלולות להתפתח שלפוחיות או נפיחויות. כל אלה תופעות שעלולות לבטא פריחה על העור וחשוב מאד לבדוק את המקור ואת הגורם להם. תופעות הפריחה עצמן נגרמות לרב בשל הרחבת כלי דם הנמצאים באזור וזו הסיבה לכך שברוב המקרים הפריחה מלווה באדמומיות. כאשר יש יציאה של נוזלים מכלי הדם לרקמה שסביבם ניתן לראות גם נפיחות מקומית.

ישנם סוגים רבים של פריחה באזורים שונים בגוף ובדרך כלל יש הסבר מדוע פורצת הפריחה. כמובן שלא תמיד זה המצב ועדיין נשארים מקרים רבים שבהם הפריחה אינה מוסברת וחשוב מאד להגיע אל רופא מומחה לאלרגיה ואימונולוגיה (אלרגולוג) על מנת לאבחן את הגורמים לה. ידועים מקרים של אלרגיה שבאים מופיעים תסמינים של פריחה על גבי העור כאשר יש מגע פיזי בין העור לבין האלרגן, כלומר הגורם שאותו הגוף מזהה כאויב. במקרה זה הפריחה תהווה תגובה לא תקינה של מנגנון ההתגוננות – מערכת החיסון, של הגוף כנגד אותו גורם.

כאשר מופיע על העור פריחה בלתי מוסברת, בין אם מדובר בילד או באדם בוגר – חשוב לאבחן אותה ולהבין עד תום מתי ומדוע היא מתפרצת. לעיתים אפשר יהיה לקבל את התשובה מרופא עור ובמקרים אחרים מרופא המתמחה בתחום של אלרגיה שיוכל לבצע בדיקות מקיפות ולאבחן את הגורם כך שיהיה אפשר להימנע ממגע שלו עם העור, על מנת שלא תתפרץ הפריחה פעם נוספת. במקרים רבים לא ניתן לגלות את הסיבה לפריחה והיא תחלוף בעצמה.

לקביעת תור 24 שעות ביממה: 053-9956142

או כנסו בלינק דוקתורים